Четвер
25.04.2024
20:24
 
Сайт 7-Б класу
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [12]

Статистика

Головна » Статті » Мої статті

Агресія у підлітків - причини :: Корекція агресії

Чому виникає агресія у підлітків? Причини

Більшість фахівців стверджують, що в появі агресії у підлітків винні виключно батьки, а фактори оточення грають вторинну роль. Адже саме поведінка мами і тата визначають те, як дитина сприймає навколишній світ. Підлітки далеко не завжди розуміють, що дорослі частенько помиляються, обманюють і зриваються. У цьому непростому віці діти реагують на все вкрай гостро, тому будь некоректне зауваження може спровокувати у них істерику.

Так агресія у підлітків може стати наслідком надмірної гіперопіки. Адже якщо батьки зовсім не дають школяреві самостійності, в підлітковому віці це може спровокувати бунт. У цьому випадку, дорослих він не сприймає як авторитет, бажаючи самостійно приймати рішення про кращому для нього, про те, як і з ким проводити час та ін. Крім того така агресія може розвинутися в тому випадку, якщо батьки не здатні домовитися між собою про правила виховання дитини в сім'ї.

Іноді подібне порушення поведінки може стати спробою привернути увагу дорослих/батьків до своєї особистості. Так, якщо мама і тато постійно зайняті своїми справами, школяр просто відчуває себе непотрібним і покинутим. У цьому випадку грубість дозволяє йому відчути себе коханою.

Ще одним фактором, що провокує агресію в підлітків, прийнято вважати насильство в сім'ї. У цьому випадку неправильна поведінка може бути способом захисту від небезпечного для нього людини або результатом копіювання поведінку близької людини, що є агресором.

Іноді проблема агресії з'являється по відношенню до другого дитині в сім'ї. Цьому сприяють порівняння, вибіркові похвали тощо

Також таке порушення поведінка може з'явитися з-за постійної нестачі грошей у сім'ї. Адже у підлітковому віці дитина особливо залежить від думки оточуючих, а відсутність у нього нового мобільного, красивих речей і потужного комп'ютера, призводить до сильним внутрішнім конфліктам. Зворотна сторона такої причини агресії – багатство, яке супроводжується свавіллям, і також може провокувати порушення поведінки.

Дуже часто агресія у підлітків виникає у сім'ях, де кожен член слід певним традиціям. Таким дітям не подобається носити обрану батьками стандартну одяг, жити за правилами, займатися тією ж діяльністю та ін.

Також вторинна причина агресії – гормональні сплески, які також не варто залишати без уваги.

Корекція агресії у підлітків

Батькам необхідно усвідомити, що силою їм не вдасться впоратися з проблемою. Фізичне і моральне насильство наштовхується на стіну, збудовану підлітком, і може тільки ускладнити агресію. Потрібно постаратися з'ясувати, які саме речі провокують агресію у вашої дитини, після чого спробувати налагодити контакт з взрослеющим школярем. Намагайтеся завжди розмовляти з сином або донькою абсолютно спокійно, не зриваючись на підвищення голосу. Звичайно, це може бути складно, але подібна стратегія налаштує вашої дитини на потрібний лад, в результаті чого він почне звертати увагу на те, що ви говорите, і відмовиться від грубощів і різкості або скоротить їх кількість.

Якщо підліток починає висловлюватися, не потрібно його переривати. Лише після того, як його потік мови або навіть лайки прийде до кінця, можна починати розмовляти. Пам'ятайте, що ваша дитина має право висловлювати своє обурення і роздратування, бути злим і недовірливим. Такі емоції нормальні для кожного з нас, але в підлітковому віці вони особливо гіпертрофовані.

Зняття агресії у підлітків відбувається ефективніше, коли батьки шукають способи, які допоможуть дитині вихлюпувати негатив. Таку роль можуть виконувати різного роду спортивні тренування, підібрані у відповідності з інтересами школяра. І бокс, і танці, і плавання, допоможуть підліткові позбутися від різних суперечливих і агресивних почуттів. Такі навантаження будуть особливо корисні, якщо дитина відрізняється гіперактивністю.

Також на користь підуть спроби дати підлітку те, чого йому не вистачає. Так школярам з лідерськими якостями потрібно дати можливість проявити їх, якщо не в школі, так і в спорті, або в художній самодіяльності та ін.

Якщо ж батькам не вдається впоратися з підлітком, і він не бажає йти на контакт, бажано звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця. Вашій родині рекомендується відвідати психолога, який допоможе вам впоратися з турбують вас моментами.

Незалежно від особливостей дитини, наявності і відсутності у нього агресивності, вкрай важливу роль у формуванні особистості відіграє підхід батьків до виховання. Так мамі і татові варто зберігати терпіння, проявляти любов і ніжність, а також спілкуватися з підлітком рівні. 

Категорія: Мої статті | Додав: Svitlanka (10.08.2017)
Переглядів: 394 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук