П`ятниця
26.04.2024
00:59
 
Сайт 7-Б класу
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [12]

Статистика

Головна » Статті » Мої статті

Моральні принципи і норми спілкування закладаються у дитинстві!

                                    Особливості виховання моралі у дошкільників
Діти, здатні адекватно оцінювати та розуміти почуття і різні емоції різних людей, сприймають і відчувають поняття дружби, справедливості, доброти і любові, відрізняються набагато більш високим рівнем емоційного розвитку. Такі малюки не мають проблем з комунікацією, вони більш стійко ставляться до різних стресових ситуацій і стійко протистоять негативним впливам.

Виховання моралі і норм спілкування у дошкільників особливо важливо, так як саме в такому віці діти особливо сприйнятливі до сприйняття і засвоєння моральних норм і різних вимог суспільства. Така сторона виховання відіграє важливу роль у процесі формування особистості. Відповідно, духовно-моральне виховання дітей повинно являти собою безперервний процес засвоєння різних норм, які встановлені в суспільстві і які з часом будуть формувати їх вчинки. Правильне навчання малюка таким правилами зробить так, що дитина почне адекватно вести себе не з бажання отримати схвалення, а тому що буде вважати за необхідне дотримання самих норм поведінки, вважаючи їх важливим правилом побудови відносин між людьми.

У самому ранньому віці, виховання моралі і норм спілкування базується на встановлення гуманістичних відносин між дітками, з опорою на їхні власні почуття, а також на емоційну чуйність. Життя дитини багато в чому визначається емоціями, так як саме вони допомагають йому оптимально реагувати на дійсність навколишнього світу, формуючи до неї своє ставлення. З часом світ емоцій малюка знаходить різноманітність і стає багатшим.

Розвиток емоційної середовища сильно пов'язане з процесом морального виховання. Дитина повинна ґрунтуватися на прикладах зі свого досвіду, складаючи на їх основі розуміння про хороше і погане, формуючи ставлення до жадібності, дружбу та ін. Подібне ставлення до самим головним поняттям нашої дійсності продовжує своє формування і надалі, у міру зростання і дорослішання.

Родина

Як ми вже уточнили, основне значення у вихованні норм моралі та спілкування у дітей відіграє середовище, в якому дитина розвивається. Саме тому, що сім'я грає дуже важливу роль у моральному розвитку малюків. Ті способи поведінки, які характерні для сім'ї, будуть вкрай швидко сприйняті дитиною в якості природної та єдиної норми.

Батькам необхідно допомогти дитині визначити об'єкти його почуттів, а також зробити їх суспільно цінними. Саме почуття допоможуть людині відчувати задоволення при здійсненні доброго вчинку або відчути докори сумління при порушенні моральних норм. З дитиною потрібно регулярно обговорювати моральні питання і допомагати формуванню ясної системи цінностей. При цьому ефективне виховання моралі і норм спілкування передбачає системне обговорення з дитиною вчинків інших людей, різних літературних персонажів, при цьому батьки повинні допомагати малюкові у вираженні свого схвалення або несхвалення найбільш зрозумілими способами.

Вкрай важливу роль в моральному вихованні дітей відіграє ще й розвиток їх здібностей до емпатії. З дитиною потрібно систематично промовляти ті переживання, які він відчуває, можливі почуття інших людей, вводити у лексикон дитини різні слова, що допомагають виразити почуття, емоції і переживання.

З часом дитина буде приміряти на себе різні суспільні ролі, всі вони допоможуть йому підготуватися до гідного виконання обов'язків в соціумі – учня, сина або дочки, друга та ін Всі ці ролі вкрай важливі для становлення соціального інтелекту, припускаючи розвитку своїх власних цінностей, норм моралі та спілкування. Дитина при цьому навчається бути добрим, ніжним, турботливим та ін. Максимальну різноманітність ролей дитини допоможе йому познайомитися зі значною кількістю моральних принципів і зробити його особистість максимального багатою.

Моральні принципи і норми спілкування закладаються у дитинстві. Стратегії виховання норм моралі і спілкування в дитячому садку чи вдома покликані не тільки допомогти дитині в розумінні своїх почуттів та переживань, а також у засвоєнні правила спілкування, але і сформувати почуття спільності з іншими людьми і позитивне ставлення до суспільства. У дошкільному віці такі завдання здатна взяти на себе гра, адже саме граючи, дитина удосконалює свої комунікативні навички та моральні норми.

Категорія: Мої статті | Додав: Svitlanka (10.08.2017)
Переглядів: 380 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук