П`ятниця
29.03.2024
08:00
 
Сайт 7-Б класу
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [12]

Статистика

Головна » Статті » Мої статті

Проблеми виховання дітей в сім'ї та школі

Які помилки допускають батьки?
Неможливо посперечатися з тим, що всі батьки шалено люблять своїх дітей і бажають їм тільки добра. У той же час, будучи впевненими у своїй досконалості, дорослі часто прагнуть зробити дитину схожим на себе. Деякі вважають за краще виховувати в строгих рамках і під особливим контролем. Звідси і починаються всі проблеми у вихованні.


Помилка 1. Занадто строге виховання
Вимогливе ставлення до дітей дошкільного та шкільного віку загрожує тим, що дитина відчуває себе заляканим і закомплексованою. Заборони абсолютно на все, відсутність розвитку в тих областях, в яких дитина хоче сам себе проявити, залякування і погрози, - ось основні помилки, в результаті яких виходить зворотний ефект.
Все те, що заборонено, захочеться рано чи пізно спробувати, незважаючи на погрози і попередження батьків. Тим, кому забороняли або не радили гуляти і спілкуватися з однолітками, не зможе правильно розбиратися в людях і впевнено почувати себе в колективі.
Ті, хто чув від батьків сувора заборона на перегляд телевізора або гри в комп'ютер, стануть ховатися в підлітковому віці у друзів і знайомих тільки з тією метою, щоб провести час біля монітору. Заборона на заняття яким-небудь видом спорту призведе до ассоциальности дитини і його повній не адаптованості до життя.
Кожному «забороненого плоду» властива насолода, а спроба надолужити всі раніше втрачене обернеться масою неприємних сюрпризів як для дитини, так і для батьків.

Помилка 2. Дозвіл робити абсолютно все
Кидатися з крайності в крайність – поширена проблема у вихованні дітей. Хтось забороняє, хто потурає все, що захоче улюблене чадо. Поблажливість, якщо її проявляти в надлишку, призведе до розбещеності та підвищеної вимогливості дитини.
Батьки роблять все можливе і неможливе, щоб задовольнити всі забаганки дітей, тим самим демонструючи, що все в житті дістається на першу вимогу. Таке ставлення проявляється у дитини не тільки у відношенні батьків, але й у ставленні до інших людей, що виглядає як хамство, нахабство і нетактовність.

Помилка 3. Прагнення зробити дитину схожим на себе
У кожній родині є традиції, стереотипи і правила поведінки. Іноді вони виходять за рамки простих розмов і нав'язуються дитині батьками, що виглядає досить консервативно і в корені неправильно. Думка батьків, безумовно важливо для доньки чи сина, але нав'язування своїх думок і думок позбавляє дітей можливості і здатності аналізувати ситуації самостійно.
Наприклад, якщо в родині заведено, що тато ніколи принципово не миє посуд, і про це постійно говорять маленькому синові, то в самостійному житті йому буде складно переступити через це вигадане правило і допомогти в прибиранні кухні.
Суворі стереотипи можуть суттєво ускладнити життя дитині. Його потрібно привчати до самостійного вибору, аналізу, вмінню робити висновки. З точки зору психології, вітається лише обговорення спірних питань і традицій і стереотипів.
Дотримуватися правил виховання необхідно з самого раннього дитинства. Згодом, коли батьки змінюють свою думку, вже не так-то просто завоювати в очах дитя авторитет і довести, що потрібно вести себе по-іншому. Терпіння, толерантність і ввічливість, - ось основні принципи правильного виховання дітей у сім'ї, які не суперечать та основ виховання в школі.

Помилки виховання дітей в школах
Школа – соціальний інститут, де все грунтується на прикладі поведінки вчителя. Але і тут, на жаль, не обходиться без проблем і помилок.

Помилка 1. Відсутність бажання батьків брати участь у шкільному житті дитини
Святкові сценарії, урочисті заходи та особливі дати є в кожній школі і в кожному класі. Батьки – це ті люди, яких кожна дитина хотів би бачити у важливий і відповідальний для нього день. Коли у святі бере участь дитина разом з батьками, це доставляє йому величезне задоволення, сприяє розкриттю здібностей і талантів, адже діти відчувають себе впевненіше.
В сім'ї розвивається атмосфера дружелюбності, взаєморозуміння, любові і дружби, адже пережити стільки позитивних емоцій – одне задоволення! Тому, шановні батьки, ніколи не посилайтеся на надмірну зайнятість і небажання брати участь у суспільному житті своєї дитини! А ви, шановні вчителі, підтримуйте прагнення дітей запросити на шкільне свято батьків, бабусь і дідусів.

Помилка 2. Нав'язування дитині гуртків, секцій і захоплень.
Не зовсім правильно поводяться вчителі, які змушують учня, закоханого в іноземні мови, вступати на факультет фізичної культури. Або коли насильно записують в танцювальну групу або на хор дитини, який мріє стати футболістом або плавцем. Кожна дитина має право вибору і повинен займатися тим, що приносить йому задоволення, а не бажання прогуляти наступне заняття.

Помилка 3. Нарікання не успішність або недоліки дитини
Ні один дорослий чоловік не може вважатися ідеальним, так само, як і дитина. Тому вчителі, які постійно роблять акцент на низькі оцінки, на риси характеру дитини, здійснюють неприпустиму помилку. Успішність завжди можна підтягнути, а будь характер гідний поваги.

Основне правило у вихованні дітей – узгодженість в дії батьків і вчителів. Тільки взаємозв'язок і постійне спілкування мам, тат, шкільних наставників і самих дітей призведе до бажаного результату і дозволить сформувати з маленького дитини велику особистість. 

Категорія: Мої статті | Додав: Svitlanka (10.08.2017)
Переглядів: 375 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук