Четвер
28.03.2024
18:49
 
Сайт 7-Б класу
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [12]

Статистика

Головна » Статті » Мої статті

Шкідливі звички у підлітків, причини

                                                           Основні причини появи шкідливих звичок
          Підлітковий вік дуже суперечливий. Підлітки ще не дорослі, але вже й не діти. Хоча самі вони вважають себе цілком дорослими людьми, а батьки все ще ставляться як до малюків. Це є важливим чинником виникають з проблем сім'ї.
         Перед підростаючим людиною постійно виникає маса самих різних завдань і запитань, які йому необхідно вирішувати. Але він ще не має життєвого досвіду, тому не завжди може прийняти правильне самостійне рішення. А багато батьки цього не помічають, не можуть дати ради, як вчинити. Або беруться вирішувати проблеми підлітка самостійно. Так часто відбувається в родинах, де порушено взаєморозуміння, відсутні дружні, довірчі відносини.
          Як наслідок, підліток постійно перебуває у стресовому стані, стає нервовим, дратівливим, замикається в собі. Його мучать постійні сумніви, він переживає чи злиться з самим дріб'язковим приводів.
       Якщо йому не вистачає впевненості в собі, і він не може впоратися із завданнями, що стоять перед ним труднощами, велика ймовірність, що він знайде спосіб позбутися від стресу за допомогою куріння, вживання алкоголю або наркотиків. Поступово це перетворюється на шкідливу, згубну звичку, яка завдає непоправної шкоди його здоров'ю.

Основні згубні пристрасті
Тютюнопаління
Згідно з останніми статистичними даними, відсоток дорослих курців активно знижується. Однак відсоток курців підлітків постійно зростає. Причому дівчата практично не відстають від хлопців, вони курять не менше.

При цьому ніякі лекції, розмови про шкоду куріння майже не чинять на них належного впливу. Цієї інформації так багато, що вона давно набила оскому і на неї мало зважають. Особливо, якщо перед очима приклад - палять батьки. Підлітки курять, часто не розуміючи, якої шкоди завдають своєму здоров'ю.

Вживання алкоголю
            Організм дитини надзвичайно чутливий до алкоголю. У дитячому віці швидше настає звикання. Як наслідок, розвиваються хронічні захворювання внутрішніх органів, страждає фізичне, психічне здоров'я, знижується інтелект. Якщо до 13 років підліток вже має цю пагубну звичку, позбутися від неї зазвичай дуже важко.
         Найчастіше підлітки починають вживати спиртні напої щоб здаватися дорослими, виділитися серед однолітків. Нерідко з допомогою алкоголю вони «тікають» від проблем і труднощів. Крім того причиною може стати банальна нудьга. Тому причини виникнення шкідливих звичок також варто відносити і нудьгу.


Вживання наркотиків
               Наркоманія – одна з найбільш згубних пристрастей, досить поширена серед підростаючого покоління.  При цьому, кількість підлітків, які вживають наркотики тих чи інших видів, щороку зростає. Навіть після одноразового прийому, можливе настання стійкої залежності, швидко перетворює молодої людини у хворого старого.
            Наркотики руйнують здоров'я, знищують шанси на щасливе майбутнє, поступово, а часто стрімко, вбивають людину.
              Найчастіше підліток починає вживати наркотики, потрапивши в компанію наркоманів. Він хоче бути, як вони, наслідує новим знайомим. Такі діти зазвичай інфантильні, не можуть самостійно розібратися в ситуації і вибратися з неї. Їм легко дати вмовити себе, вони не можуть проявити характер і відмовитися.
             Крім того мотивом нерідко стає бажання нових, раніше не відомих відчуттів. Або, як і у випадку з курінням і алкоголем, дитина хоче забутися, уникнути пошуку рішень проблем.
               

              Крім перерахованих, дуже серйозних патологічних пристрастей, існують менш небезпечні, але все ж шкідливі звички: постійне облизування губ і пальців, гризінням нігтів, часте колупання в носі.
В останні роки з'явилася ще одна підліткова згубна звичка – залежність від інтернету, зокрема, від комп'ютерних ігор.

Як з цим боротися? Поради підліткам
       Насамперед потрібно усвідомити, зізнатися самому собі, що шкідлива звичка є, і вона заважає жити. Згадайте, коли і чому вона почалася. Швидше за все це був непростий період у вашому житті. Але зараз, після часу, проблема, швидше за все пішла, а ось згубна звичка залишилася. Саме час позбавитися від неї, постаратися навчитися справлятися з труднощами без сигарети, алкоголю або наркотиків.

Альтернативні рішення
             Досить ефективним способом є альтернатива наявної шкідливою звичкою. Особливо для позбавлення від куріння: захочеться покурити, з'їжте м'ятну льодяникову цукерку або погрызите насіння. Від алкоголізму і наркоманії позбутися набагато важче, швидше за все знадобиться допомога фахівця. Однак ті, у кого достатньо сили волі і є самоповага, можуть подолати свою пристрасть, особливо, якщо ще немає сильної залежності.
Щоб було легше, подумайте, як ви будете пишатися собою, як покращиться ваше життя, наскільки ви станете здоровішими і привабливіше. З яким задоволенням станете розповідати знайомим, як позбавилися від згубної пристрасті, давати поради і т. д. Так і зекономлені гроші – важлива мотивація.
Заохочуйте себе за один день, тиждень, місяць стриманості. Купіть собі якусь радісну для вас річ, сходіть з дівчиною (хлопцем) на хороший концерт, кіно, матч. Заповнюйте своє життя новими маленькими радощами, щасливими моментами. І завжди пам'ятайте, що шкідливі звички – доля слабких, безвольних, незадоволених всім людей. Ви не такий і тому виключіть себе з цього списку.

Повірте, поступово ви зможете обходитися без них і самі не помітите, як позбудетеся від них назавжди.

Знайдіть помічника
            Щоб полегшити собі завдання, попросіть близьку вам людину - родича, друга, коханого стежити за вашими діями. Наприклад, коли ви «на автоматі» дістанете сигарету, або у звичній компанії потягнетеся за склянкою з пивом, він вкаже вам на це. Можете навіть посперечатися з ним на якийсь інтерес, дайте слово, що позбудетеся від шкідливої звички.

Профілактика
            Немає кращої профілактики, ніж сприятлива гармонійна ситуація в сім'ї. Дорогі батьки, усвідомте, що ваша дитина стає дорослим. Це дуже важкий процес і підлітку дуже непросто. Допоможіть йому, говоріть з донькою або сином як з дорослою людиною. Не вирішуйте за підлітка проблеми, а ненав'язливо підкажіть найкраще рішення.
             Пам'ятайте, що доброзичливі стосунки між мамою і татом, між батьками і дітьми, взаєморозуміння, звичка разом вирішувати проблеми, які виникають значно знижують ймовірність, що дитина почне курити, пити чи вживати наркотики. Якщо ж згубна пристрасть вже є, боріться з цим всі разом. Це нелегке випробування, але приклавши зусилля всієї сім'ї, ви обов'язково вийдете з нього переможцями.

Категорія: Мої статті | Додав: Svitlanka (10.08.2017)
Переглядів: 399 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук