Середа
16.10.2019
15:09
 
Сайт 7-Б класу
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [12]

Статистика

Головна » Статті » Мої статті

Вибираємо змінне взуття школяру
           Всі батьки учнів обізнані про те, що дитині в школі необхідне змінне взуття, але от на питання: "Перевзувалася ваша дитина в школі?", відповісти ствердно можуть не всі.Справа в тому, що батьки дітей молодшого класу ще контролюють вміст портфеля дитини та наявність змінного взуття, а кожен ранок нагадувати підлітку старших класів про необхідність перевзуватися в школі, на думку батьків, уже не зовсім педагогічно.
          Тим часом більше половини старшокласників вважають, що міняти взуття необов'язково, можна витримати 6-8 годин часу і в тому взутті, в якому прийшов в школу. Причин небажання перевзуватися в школі у них кілька, основні з яких:
  •          незручно носити зайвий пакет зі змінним взуттям,
  •          витрачається багато часу на перевзування,
  •          можна запізнитися на урок, поки міняєш взуття та інші.
         Незважаючи на боротьбу вчителів та контроль чергових в школі, багато учнів старших класів примудряються пройти в клас, не знімаючи брудні чоботи і черевики.
         Взуття, в якому дитина ходила по вулиці, не годиться для носіння в школі з кількох причин:
- Здоров'я школяра залежить від чистоти повітря в класі, де він проводить більшу частину світлового дня. Якщо в класі учні не перевзуваються, то вміст часток пилу вповітрі різко збільшується. У дітей, які "дихають пилом" щодня, зростає ризик розвитку захворювань дихальної системи, виникнення головного болю і зниження імунітету. Від рівня запиленості в класі залежить працездатність школяра, а значить рівень його успішності.
 
- В занадто теплому взутті ноги пітніють, в результаті дитина відчуває дискомфорт, що заважає їй зосередитися і освоїти теми на уроках. У вологому взутті створюються сприятливі умови для розвитку грибкових захворювань стоп.
 
- Важке і незручне взуття може стати причиною закомплексованості дитини та деформації кісток стопи. Неправильне взуття не дає дитині відчувати себе розкуто на перервах, призводить до відхилення формування кісток і м'язів стопи.
 
       Щоб дитина захотіла  перевзуватися в школі, батьки повинні відповідально ставитися до вибору змінного взуття. Учні старших класів найчастіше не бажають перевзуватися через те, що вважають свою змінне взуття недостатньо модним і стильним. Носіння босоніжок і літніх туфель із звуженою носовою частиною або на високих підборах і товстій підошві не відповідає гігієнічним вимогам до змінного взуття школяра. Все це взуття сприяє деформації стопи у підлітка і призводить до порушення постави. Також неприпустимо тривале носіння популярних у підлітків кросівок, в них ноги швидко пітніють, в результаті чого порушується кровообіг в м'язах і відбувається зниження склепіння стопи.
 
        Не можна носити як змінної взуття домашні тапочки, особливо дітям молодших класів. У домашніх капців задник дуже м'який і відсутній ремінець кріплення, що може стати причиною травм дитини і створювати незручності при русі.
        Вимоги до змінного взуття:
 
1. Змінне взуття повинно бути досить м'яким та легким, не стискувати руху стопи. По можливості треба намагатися купувати змінне взуття з натуральної шкіри, воно добре пропускає повітря, в результаті чого нога не потіє. Можна вибрати і взуття з тканинним верхом, але з міцним задником і ремінцем. Не купуйте дітям привабливі дешеві види взуття з гуми і пластика, вони не сприяють збереженню здоров'я дитини. Також не можна носити в школі взуття без задньої частини, типу сабо. Вони спадають з ніг, що може привести до травм і ударів.
 
2. Підошва у змінному взутті повинна бути виготовлена з нековзного матеріалу, який не забруднює підлогу. Ребристий малюнок на підошві у змінному взутті обов'язковий, щоб вона не ковзала при ходьбі по паркету або лінолеуму. Недостатня гнучкість підошви сприяє стомленню м'язів, а також при жорсткій підошві взуття зісковзує з п'яти. Підошва у змінному взутті повинна бути невисокою і достатньо гнучкою, але не дуже м'якою і жорсткою.
 
3. Змінне шкільне взуття повинне мати стійкий каблук. Взуття без каблука також шкідливе для здоров'я дитини, як туфлі і чоботи на високих підборах. Для школярів молодших класів висота каблука не повинна перевищувати 2 см, а для підлітків старших класів 2 -4 см. Носіння взуття на високих підборах понад 2год. в день призводить до плоскостопості, варикозного розширення вен, порушення постави і відхилення великого пальця назовні.

Категорія: Мої статті | Додав: Svitlanka (06.09.2015)
Переглядів: 269 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук